Валентина Зозуля взяла участь у засіданні Робочої підгрупи з питань захисту дітей
Голова Державної служби України у справах дітей Валентина Зозуля взяла участь у засіданні Робочої підгрупи з питань захисту дітей, яке об’єднало представників державних органів, міжнародних та громадських організацій задля обговорення актуальних викликів у сфері захисту прав дітей.
До засідання також долучилися Перша заступниця Міністра соціальної політики, сім’ї та єдності України Людмила Шемелинець, голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова, керівниця програми із захисту дітей Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джин Чой, представники Національної поліції України, ДСНС України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, міжнародних та громадських організацій.

Під час засідання учасники обговорили ситуацію щодо дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в евакуації за кордоном, а також виклики та подальші кроки, необхідні для їх повернення, реінтеграції та забезпечення найкращих інтересів дитини.
Окрему увагу було приділено підготовці до наступного зимового періоду. Учасники розглянули питання посилення координації між відповідальними органами та заходів реагування для забезпечення безпеки дітей і сімей. Представники Національної поліції України та ДСНС України поінформували про стан підготовки на місцях, наявні виклики та потреби громад.
Також під час зустрічі було відзначено важливість підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю. Зокрема, обговорено результати реалізації механізму надання одноразової грошової допомоги дітям з інвалідністю підгрупи А з дев’яти прифронтових областей за підтримки ЮНІСЕФ.
Учасники засідання наголосили на важливості міжвідомчої взаємодії та партнерства з міжнародними організаціями для подальшого розвитку системи захисту дітей, забезпечення їхньої безпеки та реалізації права кожної дитини на зростання в сімейному середовищі.