Перейти до основного контенту

В Україні розширюють мережу «Барнахус»: відкрито новий центр у Чернігові

Метою візиту стала участь у відкритті нового центру, обговорення розвитку мережі «Барнахус» в Україні та посилення міжвідомчої взаємодії у сфері захисту прав та найкращих інтересів дитини.

У заходах також взяли участь Перша заступниця Міністра соціальної політики, сім’ї та єдності України Людмила Шемелинець, заступниця Міністра юстиції України, Голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Людмила Кравченко, заступниця голови Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк, керівниця програм із захисту дітей Представництва ЮНІСЕФ в Україні Ван Чі Фам, виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська та інші партнери, які долучаються до розвитку системи захисту дітей в Україні.

У межах візиту учасники взяли участь у круглому столі, присвяченому розвитку моделі «Барнахус», обговорили виклики та перспективи її впровадження, а також ознайомилися з роботою нового центру. Зокрема, відвідали приміщення міждисциплінарної команди, кімнату інтерв’ювання та укриття, створені для забезпечення безпечного й комфортного середовища для дітей, які потребують підтримки.

«Ми багато працюємо над тим, щоб система правосуддя в Україні була по-справжньому дружньою до дитини. Для нас важливо, щоб у центрі кожного рішення була дитина, щоб її думка була почута, а права та інтереси — захищені. Саме такі центри, як “Барнахус”, допомагають зробити цей підхід реальністю», — наголосила Голова Державної служби України у справах дітей Валентина Зозуля.

 

Сьогодні мережа «Барнахус» в Україні налічує вже 16 центрів,з яких лише 2 були відкриті до початку повномасштабного вторгнення. За час роботи центрів допомогу отримали понад 3,3 тис. дітей. Відкриття нового простору в Чернігові стало ще одним важливим кроком у розбудові системи захисту дітей, де кожна дитина може розраховувати на безпеку, підтримку та турботу.


 

Поділитися в соціальних мережах

Більше новин

Всі новини