Повернення дітей з окупації: співпраця з громадськими організаціями щодо розробки індивідуальних планів

Державна служба у справах дітей уклала низку договорів про співпрацю з громадськими та благодійними організаціями, які готові долучитися до розробки індивідуальних планів заходів із повернення кожної дитини з окупації. Ці плани — ключова умова для отримання одноразової грошової допомоги у розмірі 50 000 грн, передбаченої постановою КМУ від 14.05.2024 №551.
Індивідуальні плани розроблятимуться громадськими та благодійними організаціями із залученням субʼєктів, що забезпечують пошук, повернення дітей з урахуванням віку, статі, стану здоров’я, особливостей розвитку та місця повернення дитини — аби забезпечити її повноцінне повернення до безпечного середовища.
План готується до моменту повернення дитини в Україну та включає:
інформацію про особу, яка повертає дитину — законний представник чи уповноважена особа;
маршрут повернення та необхідні документи;
інші заходи, необхідні для повернення і підтримки дитини.
Підписання договорів відбулося під час візиту до одного з реабілітаційних центрів Save Ukraine “Надії та відновлення”, де вже зараз діти та їхні родини отримують психосоціальну, юридичну допомогу, тимчасове житло та підтримку фахівців після їхнього порятунку з тимчасово окупованих територій і рф.
Висловлюємо подяку нашим партнерам, які стоять поруч із державою в цій важливій справі: БФ «Вітри змін», ГО «Інноваційні соціальні рішення», ГС «Українська мережа за права дитини», БФ «Омріяна країна», ГО «Перспективи», БФ«Посмішка», БФ «Спасемо Україну» (Save Ukraine), ВГО «Територія жінок».
Особлива вдячність — ініціативі Президента України Bring Kids Back UA, яка системно працює не лише над поверненням незаконно депортованих дітей, але й над їхньою реінтеграцією в тісній співпраці з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.
«Коли вдається повернути з окупації хоча б одну дитину з окупації — це не просто виконана робота. Це врятоване дитинство, збережена доля, відновлений зв’язок з Батьківщиною. А разом, обʼєднавши наші сили, ефективність роботи зростає в рази», — наголосив Голова Держслужби у справах дітей Петро Добромільський.
Громадські об’єднання та благодійні організації все ще мають можливість долучитись до співпраці. Документи, що підтверджують відповідність критеріям, а також короткий опис діяльності організації, надсилайте на електронну пошту info@dsusd.gov.ua або за адресою: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.
Мета Служби — повернути кожну українську дитину додому. Об’єднуємо зусилля для досягнення цієї мети!