Перейти до основного контенту

Посилюємо захист здоров'я та розвитку дітей: розробляємо інструменти раннього виявлення

Автор фото: Державна служба України у справах дітей

Голова Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський провів другу міжвідомчу онлайн-нараду, присвячену розробленню та поширенню інструментів раннього виявлення порушень розвитку та здоров’я дитини.

Мета таких зустрічей — забезпечити кожній дитині шанс на повноцінний розвиток та затвердити комплексну підтримку сімей з дітьми раннього віку.

Учасники обговорили напрацювання, розроблені в результаті першої зустрічі, зокрема:

Інформацію від МОЗ щодо складу пакету послуг раннього втручання, необхідних інструментів для медичних працівників, а також напрямків роботи на районному та обласному рівнях. Це дозволить медикам на місцях ефективніше виявляти та реагувати на потреби дітей.

Матеріали, представлені ГО «Українська асоціація раннього втручання», які можуть бути використані для інформування батьків та фахівців. В тому числі йшлося про інструменти скринінг-оцінки розвитку дітей раннього віку, які дозволяють батькам та спеціалістам систематично оцінювати розвиток дитини, визначати її сильні сторони та виявляти області, які потребують додаткової уваги. 

Фахівці УАРВ наголошують, що послуга раннього втручання має надаватись регулярно та без перерв в природному для дитини та сім’ї середовищі. Найкраще працює трансдисциплінарна модель командної роботи, тобто коли з дитиною працюють психолог, фахівець із соціальної роботи, логопед, фізичний терапевт, ерготерапевт, лікар тощо. 

«Разом ми формуємо систему раннього реагування, що забезпечить кожній дитині можливість для повноцінного розвитку і щасливого дитинства. Важливо, щоб батьки мали доступ до достовірної інформації та знали, куди звернутися по допомогу», – зазначив Петро Добромільський. 

Послуга раннього втручання охоплює не тільки інтереси дитини, а спрямована на комплексну підтримку сім'ї в цілому! Допомога родині, забезпечення сприятливого мікроклімату, соціалізація сім'ї та дитини – це все важливі аспекти в діяльності команди раннього втручання. 

До обговорення долучилися представники Державної служби у справах дітей, МОЗ, Мінсоцполітики, ГО «Українська асоціація раннього втручання» та провідні експерти. Така міжвідомча співпраця є важливою для розробки системного підходу у підтримці кожної дитини.

Нарада відбулася в межах реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки.

Поділитися в соціальних мережах

Більше новин

Всі новини